miód wielokwiatowy

miod_wielokwiatowy_3

Jest otrzymywany z nektaru zbieranego przez pszczoły z roślin uprawnych, łąkowych, leśnych i dziko rosnących. W zależności od terminu zbioru, możemy wyróżnić miody wiosenne, z pełni lata i jesienne. Ze względu na łagodny smak polecany szczególnie dla dzieci.

Smak: najczęściej łagodny, uzależniony od pory powstawania.

Barwa: różnorodna, od jasnokremowej do herbacianej. Zwykle miody wiosenne są jasne a letnie ciemne.

 

miod_wielokwiatowy_2

Na co polecany?

Miód wielokwiatowy zalecany jest przy chorobach alergicznych dróg oddechowych (astma oskrzelowa atopowa, katar sienny). Kurację miodową można stosować zapobiegawczo na miesiąc przed terminem pylenia roślin, po 2 łyżeczki miodu, 2-3 razy w tygodniu (miód powinien pochodzić z rejonu zamieszkania chorego).

Miód wiosenny zalecany jest w chorobach serca, naczyń, wątroby, woreczka żółciowego. Sprawdza się również w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego.

miod_wielokwiatowy

Skład: Miód wielokwiatowy cechuje różnorodność, gdyż nektar kwiatowy pochodzi z wielu roślin. Miody wiosenne odznaczają się dużą zawartością cukrów prostych, natomiast pochodzące z pełni lata i jesienne są bogate w enzymy, biopierwiastki i związki o działaniu przeciwdrobnoustrojowym.